Apopro
Nupo One Meal +Prime Strawberry Love

Nupo One Meal +Prime Strawberry Love

360 g
Mærke: nupo
Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen
Spar 25% på udvalgte kosttilskud. Tilbuddet gælder i perioden 17.06 - 30.06.2024.

Leveringspris: fra 29,00 kr Gratis

{{ '127.45' | customcurrency}}
{{ 169.95 | customcurrency}}
Læg i kurv

Køb for {{freeShipping | customcurrency}} mere, og få fri fragt Recept-og apoteksforbeholdte lægemidler undtaget

Tillykke du har opnået fri fragt

4.8 på Trustpilot

Dag-til-dag levering

Bevilling fra Lægemiddelstyrelsen

Produktbeskrivelse

Nupo One Meal +Prime Strawberry Love

Blandingsklart pulver med jordbærsmag. Måltidserstatning til vægtkontrol. Indeholder sødestof.

Vegansk version: Bland 60 g (2 strøgne måleskeer)med 300 ml vand i en shaker. Ryst og nyd

Ikke-vegansk version: Bland 40 g ((1 måleske))med 300 ml skummetmælk(0,1% fedt) eller anden vegetabilsk drik (energiindhold: 100-155 kJ/24-37 kcal pr 100 ml) i en shaker. Ryst og nyd.

Indeholder

NæringsindholdPr. 100g (%RI*)% RI* per 100 gPr. portion 60gPer serving 40 g (med 300ml skummemælk*)
Energi (kJ)1.442518651.020
Energi (kcal)34551207245
Fedt (g)5,1393,02,3
- heraf mættede fedtsyrer (g)0,9330,50,3
Kulhydrat (g)36592129
heraf sukkerarter (g)4,5122,716
Kostfibre (g)15-9,26,1
Protein (g)31461823
Salt (g)1,7471,00,94
VitaminerPr. 100g (%RI*)% RI* per 100 mlPr. portion 60gPer serving 40 g (med 300ml skummemælk*)
Vitamin A (ug)7371734442340
Vitamin D (ug)4,2122,51,8
Vitamin E (mg)9,2305,53,7
Vitamin K (ug)561913422
Vitamin C (mg)602003624
Tiamin (mg)1,220,700,58
Riboflavin (mg)1,420,811,0
Niacin (mg)14398,35,8
Vitamin B6 (mg)1,530,900,82
Folinsyre (µg)17650010570,4
Vitamin B12 (ug)2,331,42,2
Biotin (ug)901135440
Pantotensyre (mg)4,592,73,0
MineralerPr. 100g (RI*)% RI* per 100 mlPr. portion 60gPer serving 40 g (med 300ml skummemælk*)
Kalium (mg)1.27036762908
Kalcium (mg)64063384458
Fosfor (mg)86551519519
Magnesium (mg)25753154154
Jern (mg)15719,06,1
Zink (mg)8,8595,34,8
Kobber (mg)1,2570,700,65
Mangan (mg)1,9761,10,80
Selen (ug)42702521
Krom (ug)38492316
Jod (ug)1287476,786,0
Yderligere:Per/Pr./Pro 100 g% NRV* per 100 gPer serving 60 gPer serving 40 g (med 300ml skummemælk*)
Natrium (mg)670-400370
Linolsyre (g)2,6-1,51,0
Guarana ekstrakt (mg)420-252168
Kolanød ekstrakt (mg)250-150100
Grøn te pulver (mg)100-6040
Koffein (mg)76-4631

*RI = Referenceindtag for en voksen gennemsnitsperson (8400 kJ/2000 kcal).

SOJAprotein, maltodextrin, polydextrose, cikorie rodfiber (inulin), mineraler (kaliumchlorid, kaliumsalte af orthophosphorsyre, natriumchlorid, calciumsalte af orthophosphorsyre, magnesiumsalte af citronsyre, magnesiumsalte af orthophosphorsyre, ferripyrophosphat, zinksulfat, cuprisulfat, manganosulfat, kaliumjodid, natriummolybdat, chrom(III)chlorid, natriumselenit) og vitaminer (L-ascorbinsyre, nicotinamid, calcium-D-pantothenat, DL-alpha-tocopherylacetat, pyridoxinhydrochlorid, riboflavin, thiaminmononitrat, retinylacetat, pteroylmonoglutaminsyre, D-biotin, phylloquinon, cholecalciferol, cyanocobalamin), vegetabilsk olie (SOJA), aromaer, SOJAlecithin, jordbærpulver (1%), stabilisator: guargummi (E412), xanthangummi (E415); guarana ekstrakt (0,42%), kolanød ekstrakt (0,25%), grøn te pulver (0,1%), farve: rødbedefarve (E162); sødestof: sucralose; koffein.
For allergener, se ingredienser med store bogstaver og fed skrift.

Opbevaring

Køligt, tørt og ikke i direkte sollys.

Vær opmærksom på

Husk altid at drikke rigeligt væske (min. 2-3 liter vand om dagen). Produktet har kun den ønskede virkning som led i en energireduceret kost, hvor fødevarer indgår.

Udskiftning af et af de daglige hovedmåltider i en energireducere kost med en måltidserstatning bidrager til vedligehold af vægten efter vægttab.
Udskiftning af daglige hovedmåltider i en energireduceret kost med måltidserstatninger bidrager til vægttab. Det er vigtigt at opretholde en varieret og afbalanceret kost og en sund livsstil.

Indeholder koffein (13 mg pr 100 ml færdigdrik). Anbefales ikke til børn/eller gravide.

Klassificeret som

Produktet er et levnedsmiddel