Apopro
Nupo One Meal + Prime Bar - Salted Caramel Fling 64 g

Nupo One Meal + Prime Bar - Salted Caramel Fling 64 g

1 stk
Mærke: nupo
Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen

Leveringspris: fra 29,00 kr Gratis

{{ '28.00' | customcurrency}}
Læg i kurv

Køb for {{freeShipping | customcurrency}} mere, og få fri fragt Recept-og apoteksforbeholdte lægemidler undtaget

Tillykke du har opnået fri fragt

4.8 på Trustpilot

Dag-til-dag levering

Bevilling fra Lægemiddelstyrelsen

Produktbeskrivelse

Måltidserstatning til vægtkontrol med saltet karamelsmag, sojacrisps og overtræk med smag af mælkechokolade.

Indeholder sødestoffer.

Indeholder

NæringsindholdPr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Energi (kJ)1.3951789311
Energi (kcal)3331721311
Fedt (g)11167,210
- heraf mættede fedtsyrer (g)6,4324,121
- mono-unsaturates (g)---
- polyunsaturates (g)---
Kulhydrat (g)3413228
- heraf sukkerarter (g)4,853,13
- heraf polyoler (g)23-15-
- stivelse (g)---
Kostfibre (g)7,9-5,1-
Protein (g)29581937
Salt (g)0,98160,6210
Næringsindhold
Vitaminer
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Vitamin A (ug)4685930037
Vitamin D (ug)2,9591,937
Vitamin E (mg)7,3614,739
Vitamin K (ug)43572837
Vitamin C (mg)45562936
Thiamin (Vit. B1) (mg)0,67610,4339
Riboflavin (Vit. B2) (mg)0,83590,5338
Niacin (mg)9,6606,239
Vitamin B6 (mg)0,88630,5640
Folinsyre (ug)1045266,833
Vitamin B12 (ug)1,6661,142
Biotin (ug)40802651
Pantotensyre (mg)3,1522,033
Næringsindhold
Mineraler
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Kalium (mg)8354253427
Chlorid (mg)3844824531
Kalcium (mg)5897437747
Fosfor (mg)5307633948
Magnesium/ (mg)1875012032
Jjern (mg)8,0575,136
Zink (mg)5,7573,737
Kobber (mg)0,58580,3737
Mangan (mg)1,1550,7337
Flourid (mg)2,0571,337
Selen (ug)32572037
Chrom (ug)23571537
Molybdæn (ug)29571837
Jod (ug)86575537
Natrium (mg)390-250-
Næringsindhold
Yderligere
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Linolsyre (g)2,2-1,4-
Linolensyre (g)0,01-0,01-

*RI = Referenceindtag for en voksen gennemsnitsperson (8400 kJ/2000 kcal).

Proteinblanding (MÆLKEprotein, VALLEprotein koncentrat [MÆLK], emulgator: SOJAlecithin), overtræk af MÆLKE- og mørk chokoladesmag (15%) (sødestoffer: isomalt, sucralose; uhærdet palme- og palmekerneolie, VALLEpulver [MÆLK], affedtet kakaopulver, beriget HVEDEmel [GLUTEN] (HVEDEmel, calciumcarbonat, jern, niacin, thiamin), emulgatorer: SOJAlecithin, polyglycerolpolyricinoleat (E476); aroma), fyld af karamelsmag (13%) (fugtighedsbevarende middel: glycerol; maltodextrin, oligofruktose, vand, fyldemiddel: maltitolpulver; kokosolie, skummetMÆLKspulver; fortykningsmiddel: hydroxypropyldistivelsephosphat (E1442); farvestof: karamel (E150a); geleringsmiddel: pektin; surhedsregulerende middel: calcium lactat; emulgator: SOYAlecithin; salt, aroma, fortykningsmiddel: xanthangummi (E415)), fugtighedsbevarende middel: glycerol; fructo-oligosaccharider, kollagenpeptider (fra kvæg), vitamin- & mineralblanding (kaliumsalte af orthophosphorsyre, TruCal D7 MÆLKEmineral komplex, natriumchlorid, magnesiumoxid, natrium-L-ascorbat, L-ascorbinsyre, ferripyrophosphat, DL-alpha-tocopherylacetat, nikotinamid, zinkoxid, retinylacetat, calcium-D-pantothenat, natriumfluorid, manganosulfat, cyanocobalamin, D-biotin, chrom(III)chlorid, natriumjodid, cholecalciferol, pteroylmonoglutaminsyre, natriumselenit, cupricitrat, pyridoxinhydrochlorid, thiaminhydrochlorid, phytomenadion, riboflavin, natriummolybdat), solsikkeolie, SOJAcrisps (SOJAprotein isolat, tapiokastivelse, stabilisator: calciumcarbonat; salt), fugtidhedsbevarende middel: maltitol; farvestof: karamel (E150a); aroma, sødestof: sucralose (E955); antioxidant: tocopherolrig ekstrakt (E306).

For allergener, se ingredienser med store bogstaver. Kan indeholde spor af æg, sulfitter, jordnødder og andre nødder.

*Med et naturligt indhold af sukker.

Opbevaring:

Køligt (mellem 15 C°- 22 C°), tørt og ikke i direkte sollys.

Opbevaring

Køligt, tørt og ikke i direkte sollys.

Vær opmærksom på

Husk altid at drikke rigeligt (min. 2-3 liter vand om dagen). Produktet har kun den ønskede virkning som led i en energireduceret kost, hvor andre fødevarer indgår.

Udskiftning af et af de daglige hovedmåltider i en energireduceret kost med en måltidserstatning bidrager til vedligehold af vægten efter vægttab.

Udskiftning af to daglige hovedmåltider i en energireduceret kost med måltidserstatninger bidrager til vægttab. Det er vigtigt at opretholde en varieret og afbalanceret kost og en sund livsstil.

Overdreven indtagelse kan virke afførende.

Klassificeret som

Produktet er et levnedsmiddel

Måske søger du: