Apopro
Nupo One Meal Chocolate/Mint 60 g

Nupo One Meal Chocolate/Mint 60 g

1 stk
Mærke: nupo
Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen Læs produktbeskrivelsen

Leveringspris: fra 29,00 kr Gratis

{{ '28.95' | customcurrency}}
Læg i kurv

Køb for {{freeShipping | customcurrency}} mere, og få fri fragt Recept-og apoteksforbeholdte lægemidler undtaget

Tillykke du har opnået fri fragt

4.8 på Trustpilot

Dag-til-dag levering

Bevilling fra Lægemiddelstyrelsen

Produktbeskrivelse

Måltidserstatning til vægtkontrol med chokolade- og mintsmag og sukkerfrit overtræk med mørk chokoladesmag.

Indeholder sødestoffer.

Indeholder

NæringsindholdPr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Energi (kJ)1.4011784110
Energi (kcal)3361720210
Fedt(g)11166,810
- heraf mættede fedtsyrer (g)5,3273,216
- mono-unsaturates (g)---
- polyunsaturates (g)---
Kulhydrat (g)2911187
- heraf sukkerarter (g)4,953,03
- heraf polyoler (g)16-9,5-
- Stivelse (g)---
Kostfibre (g)8,9-5,3-
Protein (g)31621938
Salt (g)0,73120,447
Næringsindhold
Vitaminer
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Vitamin A (ug)4495626934
Vitamin D (ug)3,0601,836
Vitamin E (mg)7,8654,739
Vitamin K (ug)39522331
Vitamin C (mg)46582835
Thiamin (Vit. B1) (mg)0,66600,4036
Riboflavin (Vit. B2) (mg)0,81580,4935
Niacin (mg)9,4595,635
Vitamin B6 (mg)0,86610,5237
Folinsyre (ug)1015160,630
Vitamin B12 (ug)1,6660,9638
Biotin (ug)40802448
Pantotensyre (mg)3,1521,931
Næringsindhold
Mineraler
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Potassium/kalium (mg)9244655428
Chlorid (mg)3574521427
Kalcium (mg)4595727534
Phosphor (mg)5848335050
Magnesium (mg)1915111531
Jern (mg)10716,043
Zink (mg)6,2623,737
Kobber (mg)11000,6060
Mangan (mg)1,1550,6633
Flourid (mg)1,8511,0831
Selen (ug)29531732
Chrom (ug)31781947
Molybdæn (ug)42842550
Jod (ug)785246,831
Natrium (mg)292-175-
Næringsindhold
Yderligere
Pr. 100 g% RI* per 100 gPr. portion 64 g% RI* per serving 60 g
Linolsyre (g)1,8-1,1-
Linolensyre (g)----

MÆLKEprotein (26%), overtræk af mørk sukkerfrit chokolade (15%) (kakaomasse, sødestof: maltitol (E965); kakaosmør, emulgator: solsikkelecithin, polyglycerolpolyricinoleat (E476); aroma), glukosesirup, konsistensmiddel: maltitol (E965), glycerol (E422); oligofruktose, hydrolyseret kollagen (fra kvæg), mineralblanding (maltodextrin, magnesiumsalte af orthophosphorsyre, kaliumsalte af orthophosphorsyre, kaliumchlorid, calciumsalte af orthophosphorsyre, calciumcarbonat, cuprisulfat, ferridiphosphat, manganosulfat, zinksulfat, natriumfluorid, chrom(III)chlorid, natriummolybdat, natriumselenit), solsikkeolie, vand, kakaosmør, kakaopulver, aroma, farvestof: karamel (E150a); salt, emulgator: SOJAlecithin; vitaminblanding (L-ascorbinsyre, maltodextrin, DL-alpha-tocopherylacetat, nikotinamid, kaliumjodid, retinylacetat, calcium-D-pantothenat, D-biotin, cyanocobalamin, cholecalciferol, pyridoxinhydrochlorid, pteroylmonoglutaminsyre, thiaminmononitrat, riboflavin, phytomenadion), sødestof: sucralose (E955).

For allergener, se ingredienser med store bogstaver. Kan indeholde spor af æg og soja.

*Med et naturligt indhold af sukker.

Opbevaring:

Køligt (mellem 15 C°- 22 C°), tørt og ikke i direkte sollys.

Opbevaring

Køligt, tørt og ikke i direkte sollys.

Vær opmærksom på

Husk altid at drikke rigeligt (min. 2-3 liter vand om dagen). Produktet har kun den ønskede virkning som led i en energireduceret kost, hvor andre fødevarer indgår.

Udskiftning af et af de daglige hovedmåltider i en energireduceret kost med en måltidserstatning bidrager til vedligehold af vægten efter vægttab.

Udskiftning af to daglige hovedmåltider i en energireduceret kost med måltidserstatninger bidrager til vægttab. Det er vigtigt at opretholde en varieret og afbalanceret kost og en sund livsstil.

Overdreven indtagelse kan virke afførende.

Klassificeret som

Produktet er et levnedsmiddel